Prva liga: Pobeda Vranjanaca i poraz Piroćanaca

Kompletno 20. kolo drugog po snazi fudbalskog takmičenja u Srbiji odigrano je danas, a fudbaleri Dinama iz Vranja zabeležili su ubedljivu pobedu od 4:1 nad ekipom beogradskog Sinđelića. Drugi predstavnik juga Srbije, pirotski Radnički zabeležio je poraz na domaćem terenu od ekipe Žarkova (2:3).

Nakon šokantnog poraza u prošlom kolu u Gornjem Milanovcu kada su u nadoknadi vremena uz 2 igrača više primili gol koji je doneo 3 boda Metalcu, fudbaleri Dinama ubedljivo su savladali Sinđelić.

Do sigurne pobede i nastavak borbe za ulazak u Superligu, Vranjancu su došli boljom igrom tokom čitavog susreta, a već posle prvog poluvremena su vodili sa 2:0 golovima Stevanovića i Veličkovića.

Bujanovacka Banja

U nastavku igre na 3:0 u 56. minutu je povisio Nedeljković, a gosti su uneli malo neizvesnosti u susret golom Đorđevića u 66. minutu. Ipak, 12 minuta kasnije viđen je još jedan pogodak u mreži gostiju kojim je Petrović postavio i konačan rezultat utakmice.

Beograđane su dočekali i fudbaleri Radničkog u Pirotu, ali za razliku od komšija, oni su poraženi nakon velikog preokreta od ekipe Žarkova.

Imali su Piroćanci prednost od 2:0 golovima Petrovića i Spasića u 23. minutu, ali su gosti uspeli da se vrate u meč i da do kraja poluvremena izjednače.

Preokret i pobedu Beograđanima doneo je Petrović iz penala u 72. minutu.

Vranjanci su nakon ovog kola preskočili Piroćance na tabeli i sada se sa 28 bodova nalaze na 6. mestu. Radnički je porazom skliznuo na poziciju niže sa jednim bodom manje od Dinama.