Bronzana medalja za vranjskog maratonca na Prvenstvu Srbije

Na Prvenstvu Srbije na 10.000 metara na stazi koje je održano u Sremskoj Mitrovici treće mesto zauzeo je Kristijan Stošić, najbolji pojedinac u Atletskom klubu Vranjski maratonci. Iako je trka održana na stazi koja baš i ne odgovara maratoncu sa juga Srbije, Stošić je doneo novo odličje u Vranje.

Jedini takmičar vranjskog kluba popeo se na postolje na Prvenstvu Srbije, a kako kažu u vranjskom klubu, trčao je na stazi koja mu, kao maratoncu, baš i nije odgovarala.

Iako se radilo o stazi srednje dužine što i ne odgovara našem takmičaru, budući da je Kristijan Stošić posvećen učešćima na polumaratonima i maratonima jer zahteva drugačiji koncept treninga, zabeležena je još jedna medalja na državnom prvenstvu Srbije. Ovoga puta Kristijan je osvojio treće mesto odnosno bronzanu medalju za vranjski sport – kažu u klubu.

Prvo mesto osvojio je Miloš Malešević, dok je drugi bio Ognjen Stojanović.

Želeo bih da se zahvalim ljudima iz grada i kluba koji me prate u svakom smislu i koji dosta pomažu da se ostvare ovakvi rezultati. Prezadovoljan sam što se Vranje ponovo upisalo u istoriju atletike na još jednom državnom prvenstvu, a ovoga puta u drugoj disciplini, odnosno na 10.000 metara – rekao je Stošić.

U ženskoj konkurenciji prvo mesto osvojila je Nevena Jovanović, druga je bila Aleksandra Kostadinović, dok je treća Biljana Kiradzijeva.