,,BUTIK RASTKO“ POBEDNIK Memorijalnog turnira „SAŠA BIMBA – RAKOVAC 2019.“

Pčinjski okrug, Bujanovac, Rakovac, 18. jul 2019. (PČINJSKI 017 – PORTAL) – Ako bi celokupan utisak sa sinoćnje finalne večeri 17. Memorijalnog turnira „Bimba Rakovac 2019.“  morali da sublimiramo u jednu reč, onda bi to bilo SPEKTAKL! I to svakom smislu te reči. Počev od vrhunske organizacije, zatim sjajne publike koja je u nikad većem broju bila prisutna, do neponovljivih mečeva.

Ali, krenimo redom.

Pred više od 1500 gledalaca u Rakovcu, program su otvorili tradicionalnim prijateljskim mečom veterani Rakovca i Bujanovca. U svečanoj atmosferi, kada igraju dugogodišnji prijatelji, onda je i rezultat „prijateljski“ 3:3.

U nastavku smo videli  talentovane  klince  iz Škole fudbala „Prestiž“ iz Vranja. Bilo je milina gledati ovu divnu decu kako pod budnim okom trenera Joce Ristića, Igora Stefanovića i Milana Bojkovića izgaraju i bore se kao da zapravo oni igraju finale.

U utakmici za treće mesto,izmedju ekipa ,,T.R. BISA PLASTIKA“  i ekipe ,,T.R. MILOŠ ZAJKO & EKO STIL DOO“  videli smo odličnu utakmicu sa puno golova. Poraženi polufinalisti su se izgleda brzo oporavili posle neuspeha od pre dva  dana i zaigrali kao da je finale.  ,,Bisa Plastika“ je dva puta vodila, 1:0 i 2:1. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku su makedonci zaigrali angažovanije,ređali su se šanse na obe strane, ali je kod „plastičara“ proradila stara boljka. Pad koncentracije u odbrani i jeftino primljeni golovi koji su na kraju doneli, ispostaviće se, nedostižnu prednost za goste iz Makedonije. Na kraju, rezultatom 6:2, zasluženo osvojeno 3. mesto za ekipu ,,T.R. MILOŠ ZAJKO & EKO STIL DOO“ .

A onda su pred više od 1500 gledalaca u Rakovcu na scenu stupili finalisti, ekipe ,,AUTO ŠKOLA SMER“  (Bujanovac) i ,,BUTIK RASTKO“ (Vranje) koje su nam priredile finale o kome će se dugo pričati. Videli smo sve ono što fudbal čini tako magičnim sportom i što ga mnogi  s pravom smatraju „najvažnijom sporednom stvari na svetu“.

Nošeni frenetičnom podrškom sa tribina momci iz Bujanovca su od samog početka diktirali ritam i vrlo brzo krunisali terensku inicijativu. Već u 5. minutu poveli su golom Dušana Ristića. Još se publika nije utišala od slavlja, usledio je munjeviti odgovor vranjanaca. Gotovo u sledećem napadu bilo je 1:1, strelac  Vladica Veličković. Ovim rezultatom završeno je prvo poluvreme. U nastavku prava rovoska borba. Kao dva grogirana boksera u ringu, prštali su udarci na sve strane, ređale su se šanse, pogađale stative i prečke, praćene uzdasima sa tribina, ali promene rezultata nije bilo.

Usledili su produžeci, dva puta po pet minuta i nastavak drame. A onda, muk na tribinama. U 42. minutu vranjanci golom Aleksandra Janjića dolaze do, činilo se u tom trenutku, nedostižne prednosti 2:1. Međutim,nisu tako mislili bujanovčani. Usledila je prava ofanziva i napadi iz svih oružja. Posle jednog od tih napada,u 45. minutu lopta pogađa jednog fudbalera iz Vranja u ruku i sudija Miroslav Dimitrijević autoritativno pokazuje na penal. Usledili su brojni protesti vranjanaca, ali sudija Dimitrijević  je ostao neumoljiv. Siguran egzekutor sa bele tačke bio je Miloš Dimitrijević Baksi i 2:2. U drugom produžetku nije bilo promene rezultata.

A onda, kulminacija epskog finala. Penali. Mnogi ih nazivaju lutrijom, ali svakako da je potrebna  doza umešnosti i znanja. Da su i jedni i drugi zaslušili da osvoje titulu i da se radi o pravim majstorima futsala,videli smo u samoj završnici. Svi su pogađali u prvih pet serija, za bujanovčane Stajić, Iličić, Baksi, Ristić i Iseni. Za vranjance Veličković, Dodić, Aleksić, Janjić i Ristić. Odluka je pala tek u 6. seriji. Dejan Pašić sjajnom odbranom zaustavlja udarac Petrovića, da bi zatim Nikola Bogadnović sigurnim udarcem doneo neopisivo slavlje ekipi „Butik Rastko“ šampionsku titulu, i ček od 100 000 dinara.

Usledila je zatim ceremonija dodele nagrada i medalja uz prateći vatromet.

Za najboljeg igrača na turniru Organizacioni odbor izabrao je Aleksandra Stankovića, dok je najboji golman Dejan Pašić.

,,Zahvaljujem se svim ekipama koji su ovogodišnjem učećem dali  svoj doprinos opravdavanju svrhe ovog turnira, a to je očuvanje sećanja na našeg Sašu Bimbu. Dok turnir bude živeo živeće i sećanje na njega. Hvala i divnoj publici, mislim da je večeras postignut rekord po broju prisutnih gledalaca. Vidimo se sledeće godine u isto vreme, uz još bolju organizaciju“, rekao je Miroslav Ljubisavljević, predsednik Organizacionog odbora

Kulturno-umetničkim programom u izvođenju KUD „Vrelo“ iz Rakovca, spuštena je zavesa na 17. Memorijalni turnir „Bimba – Rakovac 2019“, koji će se, sigurni smo, dugo pamtiti na ovim prostorima.

Izveštavaju: Dejan Ljubisavljević i Nenad Tasić