Đoković odlično otpočeo turnir u Torinu

Na startu Završnog turnira u Torinu Novak je u prvom kolu Crvene grupe uspeo da savlada Stefanosa Cicipasa. Rezultat na kraju meča bio je 2:0, po setovima 6:4 i 7:6 (7:4).

Sledeći Novakov protivnik biće Andrej Rubljov, a meč se igra u sredu, 16. novembra, dok će Cicipas odmeriti snage sa Medvedevom.

U prvom setu Đokoviću je bio dovoljan jedan brejk, ali je zato drugi set bio mnogo zanimljiviji i neizvesniji. U taj-brejku je Novak došao do 5:1 ali je Cicipas ekspresno uzvratio i stigao do 5:4. Ipak to nije bilo dovoljno za preokret i Đoković je rutinski priveo meč kraju.

Pored ove pobede, Novaku je stigla još jedna lepa vest. U pitanju je to da će moći da učestvuje na Otvorenom prvenstvu Australije, pošto mu je odobrena viza, prenosi Rojters.

Prošle godine mu je bilo zabranjeno učešće, tako da će sledeće godine imati prilike da osvoji 10. jubilarni Australijan open.