Sa predstavnicima lokalnih samouprava sa područja Pčinjskog upravnog okruga predsednica Odbora za ljudska prava Vranje, Suzana Antić Ristić, juče je u Domu vojske u Vranju popisala međuopštinski Memorandum o zaštiti žena. O značaju delovanja SOS telefona, kao i potpisivanja ovog dokumenta govorile su i Nataša Ivanović, službenica za socijalnu uključenost u Programu SWISS PRO i Nataša Okilj, savetnica za rodnu ravnopravnost i ljudska prava u Stalnoj konferenciji gradova i opština. One su pohvalile rad SOS telefona u Vranju, naglasivši da će i ubuduće podržati projekte koji su opravdali postojanje i dokazali svoju održivost.
Foto: Pčinjski017
Opština Bujanovac je takođe jedna od opština potpisnica memoranduma. Fadilj Aliti načelnik opštinske uprave Bujanovac rekao je da pozdravlja Memorandum o zaštiti žena.
-Memorandum o zaštiti žena ide u korist ugroženih žena , a pošto je Bujanovac jedna siromašna opština, žene su još ugroženije. Radićemo ubuduće u saradnji sa Odborom za ljudska prava Vranje, kako bi smanjili procenat ugroženih žena.

17 godina program SOS Telefona radi projektno na osnovu donacija, istakla je Suzana Antić Ristić iz Odbora za ljudska prava Vranje, SOS Telefon Vranje. Memorandum o međuopštinskoj saradnji na teritoriji Pčinjskog upravnog okruga i zajedničkom doprinosu održivom funkcionisanju specijalizovanog SOS Telefona za žene sa iskustvom nasilja u porodici potpisali su predstavnici opština Surdulica, Bujanovac, Bosilegrad , Vladičin Han,Trgovište i grada Vranja.
Foto: Pčinjski017
Piše: Nenad Tasić