Četvrtfinale memorijalnog turnira „BIMBA 2022“

Počela je druga faza takmičenja, utakmice u kojima nema prilike za popravni. Nekada meč mogu da odluče, dobra forma ekipe, raspoloženje ili individualni kvalitet nekog od igrača.

U prvom četvrtfinalnom meču favorizovana Veterinarska je lako izborila plasman u polufinale jer je bila bolja od ekipe Vihor Žbevac, slavila je rezultatom 4:1

Drugo četvrtfinale je bilo daleko neizvesnije, tačnije sama završnica meča.

Bimba Max Bet je do pred samog kraja utakmice vodila protiv Bise plastike rezultatom 2:0. Međutim situacija se zakomlikovala kada je ekipa Bisa Plastika postigla gol na samo 2 minuta pre kraja utakmice. Posle toga publika je gledala pravu dramu do kraja.

Plastičari su krenuli krajnje ofanzivno, na sve ili ništa. Imali su dve-tri kolosalne šanse, koje na njihovu žalost nisu iskoristili, i rezultat je ostao 2:1.

Nešto slično, ali sa drugačijim epilogom doneo je treći četvrtfinalni meč.

Ekipa Oslare Koce Zauvek je na samo 2 minuta do kraja imala prednost od dva pogotka nad ekipom Zufo, vodili su sa 3:1. Izgledalo je da će utakmicu rutinski privesti kraju. Međutim, nisu tako mislili momci iz ekipe Zufo. Zaigrali su na sve ili ništa, i dobili sve! Rizik im se isplatio na kraju, uspeli su da daju dva gola, i izbore penale, gde su bili bolji i plasirali se u polufinale. Oslare Koce Zauvek – Zufo 3:3 na kraju regularnog dela meča, posle izvođenja penala 4:5.

Poslednji meč je bio neizvestan samo u prvom poluvremenu. Jedan od favorita, ekipa Perla caffe, dugo se mučila protiv Max Beta, koja je čitavo poluvreme odolevala, čak uspela da u par navrata ozbiljnije zapreti. Međutim, povreda iskusnog Dalibora Milića u drugom poluvremenu ostavila je traga na igru ekipe Max Bet, i morali su da polože oružje. Krajnji rezultat bio glasio je Perla caffe – Max Bet 4:1.

Večeras se igra polufinale. Mesto u njemu su izborile četiri najbolje ekipe ovogodišnjeg izdanja turnira. Parovi su sledeći:

Od 20 sati i 30 minuta igraju Bimba Max Bet i Perla Caffe, a

od 21 čas i 30 minuta snage će odmeriti ekipe Veterinarska i Zufo.

Da podsetimo da je danas tačno 20 godina od smrti Bimbe, u čiju se čast igra ovaj turnir.

Finale je prema planu trebalo da bude večeras, ali je zbog lošeg vremena prethodnih dana pomereno za petak, 15. jula.