Mladi košarkaši Srbije osvojili bronzu

Muška U18 reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Izmiru! Tim koji vodi trener Vladimir Đokić u borbi za plasman bio je bolji od Slovenije. Posle velike borbe, nešto lošijeg početka, ali zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu ostvarena je veoma važna pobeda.

Konačni rezultat glasio je Slovenija – Srbija 67:70, po četvrtinama bilo je 16:13, 18:19, 20:20, 13:18.

Meč su nešto bolje počeli Slovenci. Polovinom drugog perioda imali su i deset poena razlike. Međutim, to nije obeshrabrilo naše momke koji su povezali redove, potom poenima Ćurčića na minut i 45 sekundi pre kraja prvog poluvremena prišli na 33:32. Bilo je nekoliko prilika da sasvim okrenu rezutlat, ali naši mladi momci ih nisu iskoristili. Dobro su se branili, nisu dozvolili Sloveniji da do poluvremena mnogo poveća prednost, samo jedan poen su primili, navedeno je na sajtu KSS-a.

Na početku drugog poluvremena naš tim je krenuo u tom dobrom ritmu, ubrzo je preokrenuo rezultat u svoju korist.

Ulaskom u polufinale naši juniori su izborili plasman na Svetsko prvenstvo igrača do 19 godina koje će se igrati sledećeg leta.