Polufinale memorijalnog turnira “BIMBA 2022”

Polufinalni mečevi Memorijalnog turnira u Rakovcu počeli su minutom ćutanja u čast Bimbe.

Posle velike borbe ekipa koje su učestvovale na turniru konačno smo dobili dve ekipe koji će se ove godine boriti za trofej Bimba Rakovac 2022.

U pitanju su ekipe Veterinarska Bujanovac i Bimba Max Bet.

Sinoć su pred velikim brojem gledalaca odigrani polufinalni dueli, koji su jako i kako dolikuje, obilovali uzbuđenjima.

Takav je naročito bio prvi meč između ekipe Perla Caffe i Bimba Max Bet.

Od starta su momci iz Rakovca (Bimba) zaigrali odvažno protiv favorizovanog protivnika ekipe Perle. Bio je to zaista vrhunski fudbal u režiji majstora ove igre iz obe ekipe.

Tokom meča Bimba Max Bet je dva puta vodio, 1:0 i 2:1. A onda je usledila neverovatna završnica.

Igrači Perle su odličnom igrom u drugom poluvremenu držali posed lopte, stvarali šanse, ali lopta jednostavno nije htela u protivnički gol. Tako se igralo, bukvalno sve do poslednje sekunde. Do kraja meča uspeli su da izjednače i da izbore penale.

Da su penali „lutrija“ pokazalo se i ovoga puta!

Više sreće imala je ekipa Bimba Max Bet i otišla u finale, a Perla će morati da se zadovolji borbom za treće mesto. Ukupan rezultat glasio je Bimba Max Bet – Perla 2:2 (penali 5:4).

Drugo polufinale je bilo ipak manje uzbudljivo. Iako su se momci iz ekipe Zufo dobro držali, kvalitet ,,veterinara“ je došao do izražaja, i slavili su na kraju rezultatom 7:3.

Danas je pauza na turniru a raspored finalnog dana (petak, 15. jul) je sledeći:

Utakmica za 3.mesto između ekipa Zufo i Perla počinje u 19 časova i 30 minuta.

Utakmica između pionira i petlića FK BSK-a biće u terminu pre velikog finala, sa početkom od 20 časova i 30 minuta.

Utakmica za 1.mesto između ekipa Bimba Max Bet i Veterinarska počinje u 21 čas i 15 minuta.

Organizatori pozivaju sve gledaoce da sutra na vreme dođu na stadion i zauzmu mesto, jer se prema najavama očekuje velika posećenost.