Prijateljski rukometni turnir za žene u Španiji – Srbija bolja od Argentine

Ženska seniorska reprezentacija Srbije otvorila je pobedom prijateljski turnir u Španiji, u Santanderu je savladana selekcija Argentine rezultatom 28:18, na poluvremenu je bilo 13:8.

Najefikasnije u redovima Srbije bile su Jovana Jovović sa šest i Aleksandra Stamenić sa pet postignutih golova, dok je za najkorisniju igračicu utakmice proglašena Teodora Majkić.

Meč su otvorile Radosavljević i Lovrić na poziciji krila, Janjušević, Jovović i Vukajlović kao bekovski trio. Na crti je počela Milojević, a među stativama Čolić.

Prvo poluvreme moglo je ubedljivije da se završi, ali je celodnevno putovanje dan ranije uticalo da umor i dekoncentracija dovedu do velikog broja izgubljenih lopti i zicera. Ono što raduje jeste stabilna odbrana koja je počinjala od Marije Čolić i dobro kretanje u pravcu brze tranzicije. Do odlaska na pauzu u listu strelaca upisalo se čak deset rukometašica jer je selektor Srbije u više navrata rotirao ekipu na terenu kako bi što više igračica otvorilo turnir. Argentina je rezultatski prilazila jedino u trenucima kada su devojke u crvenim dresovima imale igrača manje, ali bez prilike za preokret.

Drugo poluvreme Uroš Bregar promenio je čuvara mreže i desnog beka, u nastavku su od početka igrale Moli i Laništanin. Odmah po ulasku u igru Kubina je upisala odbranu sa linije sedam metara. Iako je i drugo poluvreme krenulo sa dve propuštene prilike, napad se ubrzo konsolidovao na čelu sa Jovović koja je imala seriju od 4:0, a koju je ispratila Laništanin sa 2:0. U 40. minutu Srpkinje su golom Jovane Jovović stigle do dvocifrene prednosti (20:10) uz samo dva primljena gola za deset minuta drugog dela igre. Do kraja, Srbija je samo održavala na vreme stečenu prednost uz povremene priključke Argentine ponovo najčešće uz igrača više, navedeno je na sajtu RSS-a.

Za odmor nema vremena jer već sutra u još ranijem terminu, od 14 časova i trideset minuta sledi susret sa Japanom.