Srbija se vratila na prvo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi

U okviru šestog kola grupe A, u kvalifikacijama sa Svetsko prvenstvo, Srbija je u gostima savladala reprezentaciju Luksemburga rezultatom 1:0. I pored ne tako dobre igre naša reprezentacija je uspela da osvoji 3 boda, što je bio i glavni cilj.

Utakmica je bila bez mnogo šansi na obe strane. Ono što je bilo zanimljivo u prvom poluvremenu je to da nije dosuđen očigledan jedanaesterac za Srbiju. Na poluvremenu rezultat je bio 0:0. Na gol se čekalo do 68.minuta kada je odličnim pasom Miloš Veljković uposlio Vlahovića, koji je maestralnim potezom savladao čuvara mreže Luksemburga.

Do kraja meča nije bilo više golova, tj. priznatih, jer je Vlahović još jednom na isti način pobegao svojim čuvarima i postigao pogodak, koji je nažalost, kao i penal poništen.

Srbija je i pored toga što je bila oštećena, uspela u svom planu da osvoji nova 3 boda, čime se ponovo vratila na čelo svoje grupe. Sada ima 14 bodova ali i jednu utakmicu više od Portugala, koji je glavni konkurent za prvo mesto u grupi.

Ako Srbija uspe da pobedi u utorak 12.oktobra Azerbejdžan, imaće priliku da 14.novembra u Portugalu pokuša da u međusobnom meču sa njim izbori direktan plasman na Svetsko prvenstvo.