Vaterpolisti Srbije pobedili Crnu Goru, sledi borba za peto mesto

Juče je vaterpolo reprezentacija Srbije bila bolja od selekcije Crne Gore i pobedila rezultatom 10:7. Time je dobila šansu da se bori za peto mesto na Svetskom prvenstvu koje se održava u Budimpešti. Protivnik će joj biti reprezentacija SAD, sa kojom je već igrala u grupnom delu takmičenja. Meč je na programu u nedelju sa početkom od 17 časova.

Na početku meča obe selekcije igrale su odlično u odbrani, ali loše u napadu. Prva četvrtina završena je rezultatom 2:2. Srbija je na poluvremenu imala jedan gol prednosti (5:4). Dobro je otvorila i treću četvrtinu pa je ubrzo imala prednost od dva pogotka.

Na kraju treće deonice rezultat je glasio 8:6. To je bila dobra zaliha pred početak odlučujuće, četvrte četvrtine. Na kraju na semaforu je pisalo 10:7 za Srbiju.

SAD je savladala domaćina, Mađarsku reprezentacijuna i to tek posle izvođenja peteraca. Krajnji rezultat je glasio 16:15.

Tako će se za sedmo mesto boriti Crna Gora i Mađarska a za peto Srbija i SAD. Naša reprezentacija je već jednom bila bolja od svog protivnika.