Crvena zvezda: Odbojkašice osvojile titulu šampiona Srbije

Crvena zvezda je večeras, pred 2200 gladalaca u Hali sportova u Ubu, u petoj utakmici finala plej-ofa nadigrala Ub sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:17, 25:19 i 25:13, posle 66 minuta igre. Tako je postala prvak Srbije i pobednik Banka Poštanska štedionica Superlige 2021/2022, u konkurenciji odbojkašica, prenosi OSSRB.

U uvodni set ušao je Ub stegnuto. U prilog tome govori činjenica da je napravio tri greške u prva četiri servisa. Zvezda je to znala da iskoristi i brzo se odvojila na pet poena razlike. Ubrzo je tim Milana Gršića stigao do prednosti od 1:0 u setovima.

Početak drugog seta bio je kao preslikan. Posle kratkog egala, Crvena zvezda je nametnula svoj tempo i povećavala je prednost. Odlična je bila ekipa iz Beograda, posebno kada je blok u pitanju. Crvena zvezda je duplirala svoje vođstvo.

Crevna zvezda  je u trećem setu bila dominantna, u potpunosti je nadigrala protivnika i zasluženo je stigla do pobede i prvaka Srbije.

Osvajanjem Superlige, Crvena zvezda je objednila oba trofej u sezoni, pošto je u martu postala pobednik Kupa Srbije.

Crveno-belima je ovo peta titula šampiona Srbije, a ukupno 28. u istoriji.