Juniori Srbije će se boriti za bronzu

Fenomenalni juniori Srbije nisu uspeli da se domognu finala Evropskog rukometnog prvenstva u Portugalu. U prvom polufinalnom meču Španija je bila bolja i pobedila rezultatom 32:29, na poluvremenu je bilo 15:10. Oni su bolje otvorili meč i diktirali tempo utakmice uz sigurnog čuvara mreže Domeneka Kalatajuda koji je u velikoj meri bio nepremostiva prepreka za naše igrače u prvom delu igre.

Iako su „orlići“ zaigrali bolje u drugom poluvremenu, približili se Španiji u više navrata i smanjili razliku na dva gola u finišu utakmice, nisu uspeli da stignu do preokreta. Izabranici Đorđa Teodorovića će igrati protiv selekcije Švedske, koja je izgubila od domaćina prvenstva Portugala. Borba za bronzu je u nedelju, 17. jula sa početkom od 15 časova i 30 minuta.
U selekciji Srbije, očekivano, najefikasniji bio je Miloš Kos sa devet golova, dok su Stefan Dodić, Luka Roga i Boško Stanisavljević postigli po četiri pogotka. Igrač utakmice u našoj selekciji bio je Miloš Kos.

„Ostaje žal za izgubljenom utakmicom i rezultatom. Ovakve utakmice možemo da dobijamo i da se nosimo sa najboljima na još višem nivou. Ja sam veliki optimista i još jednom se zahvaljujem svima koji su nam davali podršku“, poručio je selektor Đorđe Teodorović.

Ovo je najveći uspeh mlade rukometne reprezentacije od samostalnosti naše države. Ako sutra pobede Švedsku, bronzana medalja biće ogroman uspeh.