Novak u finalu Mastersa u Parizu

Danas je Đoković bio na visini zadatka i obezbedio plasman u finale Mastersa u Parizu. Pobedio je Grka Cicipasa rezultatom 2:1, po setovima je bilo 6:2, 3:6 i 7:6.

Novak je bio dominantan u prvom setu, ali nije tako nastavio u drugom, pa je Cicipas iskoristio tu priliku i izjednačio na 1:1. U odlučujućem trećem setu presudilo je iskustvo, kao i kvalitet Novaka Đokovića pa je tako on zasluženo i dobio ovaj meč.

U finalu će mu protivnik biti tinejdžer iz Danske i jedna od mladih nada svetskog tenisa, Holger Rune, koji je u drugom polufinalnom meču izašao kao pobednik protiv Ože Alijasima.

Finale se igra sutra sa početkom u 15 časova. Ovo će biti šansa da Novak po sedmi put bude najbolji na ovom turniru.