Preokretom do prvog trofeja u novoj sezoni

Finalni meč na turniru u Adelejdu odigran je između Novaka Đokovića i Sebastijana Korde. Oba tenisera su pokazala dobru igru i sve svoje protivnike pobeđivali bez izgubljenog seta. Na momente možda i nije izgledalo tako ubedljivo, ali rezultati govore o njihovoj dominiciji na turniru.

Novak je u polufinalu pobedio Danila Medvedeva sa 2:0 u setovima, dok je Kordi Nišioka predao meč u drugom setu.

Đoković je u finalu bio bolji od Sebastijana Korde rezultatom 2:1, po setovima je bilo 6:7(8:10), 7:6 (7:2) i 6:4.

Krajem drugog seta mnoogi su pomislili da će Đoković izgubiti, naročito kada je Korda ima meč loptu. Upravo tada je on pokazao zašto je jedan od najboljih tenisera svih vremena i u najtežem trenutku uspeo da preokrene meč u svoju korist, prvo dobijanjem drugog seta a zatim i odlučujućeg, trećeg seta.

Ovo je Đokovićev 92. trofej u karijeri. Ovaj turnir je bila dobra uvertira u naredni koji se igra u Australiji (AO). Ako uspe da osvoji i naredni turnir ima velike šanse da se vrati na prvo mesto ATP liste.