Srbija bez nekoliko standardnih igrača pobedila Portugal

Pobedom nad Portugalom rezultatom 3:1, po setovima 25:15, 25:21, 22:25, 25:17 odbojkaši Srbije su osigurali drugo mesto u svojoj grupi i na taj način obezbedili plasman u osminu finala EP.

Naši odbojkaši su otvorili dobro meč, prva dva seta dobili poprilično ubedljivo, malo opuštanje u trećem setu rezultiralo je gubitkom istog, ali u četvrtom setu su se ouzbiljili i uspešno priveli meč kraju.

Ovaj meč iskoristila je ekipa Srbije da odmori ključne igrače, Uroša Kovačevića, Aleksandra Atanasijevića i Marka Podraščanina. To se nije mnogo primetilo u igri jer su rezervisti iskoristili maksimalno dobro priliku koja im se ukazala.

Poslednji meč grupne faze Srbija igra sutra od 17 časova i trideset minuta protiv Grčke. Meč nema rezultatsku važnost za naše momke pa ćemo videti u kom sastavu će ekipa izaći na teren.