Vaterpolisti Srbije su četvrti na svetu

Utakmica za treče mesto na Svetskom prvenstvu, koje se igra u Japanu, a koja je igrana između Španije i Srbije završena je porazom naše selekcije rezultatom 9:6.

Prva četvrtina najavila je dobar meč (3:3) i mogućnost da Srbija dođe do medalje. Na poluvremenu je bilo, još uvek dobrih, 6:5 za Špance. Onda je usledio drugi deo meča naše reprezentacije za zaborav, za dve četvrtine uspeli su naši vaterpolisti da postignu samo jedan pogodak, i to pri samom kraju meča. Ni Španci nisu bili mnogo efikasni, ali uspeli su da postignu 3 pogotka.

Ulog u ovom meču je bio, kako medalja, tako i plasman na Olimpijske igre u Parizu sledeće godine.

Pošto Srbija nije uspela sada da se plasira na OI, ostaju još dve prilike da to učini.

Prva će biti Evropsko prvenstvo koje će biti odigrano u Tel Avivu 2024. godine, od 3. do 16. januara. To uopšte neće biti lak posao jer se sa ovog prvenstva kvalifikuje samo jedba najbolje plasirana reprezentacije pored Mađarske i Grčke, koje su obezbedile plasman na ovom Svetskom prvenstvu plasmanom u finale.

Ako ne uspe u prvoj, druga prilika će biti Svetsko prvenstvo koje će biti održano u Dohi 2024. godine, od 2. do 18. februara. Iako je poslednja, ovo će biti i najbolja prilika za plasman na OI, jer se odavde plasiraju četiri najbolje reprezentacije (ne računaju se one koje su do tada obezbedile plasman).

Na Svetskom prvenstvu u Fukuoki, prvo mesto osvojila je reprezentacija Mađarske, koja je pobedila Grčku rezultatom 14:13, i to tek posle izvođenja peteraca.